Szakmai szöveges beszámoló 2025-es évről, 2026.április 14.
Kedves egyesületi tagok, sporttársak!
Sok szeretettel köszöntelek benneteket a Székesfehérvári Szív
Egyesület 2025-ös év közgyűlésén. Külön tisztelettel üdvözlöm az új
társainkat, akik a tavalyi szakmai beszámoló óta léptek be az
egyesületbe.
Kérem, hogy hallgassátok meg évértékelő beszámolómat, melyet a
könyvelők által összeállított statisztikai számok alapján készítettem el.
A 2025-ös év egyesületünk számára igen jelentős volt. Bár 2024-ben
is sok pályázati összeget nyertünk (1.111.000.-ft), de a tavalyi évben
pályázatokon 2.721.500.-ft, tagdíjból 1.700.000.-ft volt a bevétel. A
részletes adatokat majd a számvizsgáló bizottság elnöke ismerteti.
De kezdjük a beszámolót az elején időrendi sorrendben!
Az újév szokott módon kezdődött kisebb létszámmal, a betegségek
miatt. Az idő javulása meghozta a nagyobb létszámot is. A jelenléti ív
aláírása szerint átlag alkalmanként körülbelül 50-60 fő a létszám.
A februári vezetőségi ülésen az elnökség döntése alapján felvettük
az új tagokat (6fő) és írásban értesítettük a tagdíjat nem befizetőket
az alapszabályban elfogadottak alapján a kizárásról. 8 fő.
Február elején elkészítettük és leadtuk az addig megnyert
önkormányzati pályázatokat 420.000.-ft értékben. Mellette
elkészítettünk egy új önkormányzati pályázatot, amin 250.000.-ftot
nyertünk.
Már jó szokássá vált, hogy márciusban a „Nemzetközi Nőnapon” a
lányokat, asszonyokat Málits Jani köszönti verssel, virággal,
ajándékkal a férfiak nevében. Köszönjük.
A városi nyugdíjas klubok közötti játékos sport versenyen vegyes
és női csapattal is részt vettünk. A vegyes csapat versenye március
26-án volt. 3. helyezést értünk el. A női csapat versenyére május 9-én
került sor. Ezen is 3. helyezettek lettünk. A városi eredményhirdetést
a „Lecsófesztiválon” tartották meg.
Április 8.-án tartottuk a 2024.-as év közgyűlését, melyben
beszámoltam a 2024. évről. Jelen volt a 89 főből 52 fő. Érvényes volt.
Április 12.-én szombaton a röplabda csapatunk eleget tett a
Várpalotai „Egészséges Szívért Egyesület” meghívásának, ahol első
helyet értünk el. Gratulálunk a résztvevőknek.
Megtiszteltetés volt eleget tenni Köpf Jenő egyesületünk tagja
meghívásának. Az esztergált fából készült tárgyak, színvonalas
kiállításának megnyitójára április 16.-án került sor. Egyesületünkből
igen sokan látták a gyönyörű tárgyakat és gratuláltak neki.
Mozgalmas volt az április még, mert 24.-ére hirdettük a Kisgyóni-
kirándulást, ami Zseli Miklós szervezésében történt. A kisebb séta
után, (mely közben megismerkedtünk a helyi nevezetességekkel),
szalonnasütéssel, koccintással ünnepeltük meg, az akkor éppen
névnapját tartó György nevű elnökünket. 18 fő.
Nem múlhat el a tavasz úgy, hogy egyesületünk nem vesz részt az
Önkormányzat által május 10.-én rendezett „Fehérvári Halünnepen”
a Palotavárosi tavaknál. Székesfehérvár egyik legtöbb embert
megmozgató rendezvényét, nálunk Komjáthy György és Magda Jocó
séfek közreműködésével készült ízletes, finom halászlé és sült hal
finomságok készítése képviselte. Bízunk benne, hogy az idén is
számíthatunk rájuk.
Május 15.-ére szerveztük a „Regionális szíves” találkozót a
Palotavárosi tavaknál. Viszonoztuk a Balatonfüredi és
Mosonmagyaróvári Egyesületek meghívását. Komjáthy György
elnökünk megnyitója után, Fábián Árpád bemelegítő tornája, majd
Czene Attila /olimpiai bajnok/ kötetlen beszélgetése, és a Nordic
Walking tó körüli séta volt a program. Ebéd után a vendégek,
Baloghné Tóth Valéria segítségével, kisvonattal utaztak a Bory vár
megtekintésére. Ezen a rendezvényünkön összesen 82 fő vett részt.
Egyre jobban szükség van ezekre a regionális találkozókra, mivel a
MASZEOSZ találkozó már két éve nem volt megszervezve.
Május hónapban történt egyesületünk legnagyobb összegű NEAO-
kp-1 pályázatának megírása, benyújtása Csog Imre vezetésével. A
lehetőség 4.5 millió forint volt, nyerni 2.250.000.-ft lett, melyet sok
mindenre használtunk, használunk fel még ebben az évben is. Az
Önkormányzati pályázatokat sem hagyjuk ki, ami 250.000.-ftról szólt.
Ekkor kaptunk a képviselőktől (Farkas László, Dr Kovács Zsoltné)
/100.000.-100.000.-ft/ támogatást karácsonyi ünnepségre.
Június 13.-án hívtuk vissza a Várpalotai, és a NAV-os csapatokat a
„Barátságos Röplabda” kihívásra. Új csapatként a „Budapesti
Jószíveseket” is meghívtuk. Sajnos elvitték az első helyet és a
vándorserleget is. A rendszeresen járó 14 röplabdázó közül 10 fő az
egyesület tagja.
Szintén júniusban volt a hagyományos „Szépkorúak sportfesztiválja”
a Budapesti Bikás parkban. Az a több mint 20 fő, akivel részt vettünk a
találkozón, újabb színes pólóval gyarapodott. Ez az összejövetel is jól
sikerült tapasztalatokat, élményeket szereztünk.
Sajnos 2025.-ben nem tudtunk részt venni a „Borsófesztiválon”,
mert ugyan azon a napon rendezték, amikor nekünk az év végi lazulási
eseményünk volt a Palotavárosi tavaknál. Ez a hely szinte már a
második otthonunk a Deák iskola után. Elnökünk megnyitója után,
köszöntötte Viza Attila önkormányzati képviselőt, aki méltatta az
egyesület jó szervezettségét, aktivitását, csoport szellemiségét. Sokat
beszélgettünk, sportoltunk Árpi vezetésével, nevettünk a tombolán. A
nagy horgászok kifogták a magukét. Jól lakottan mentünk a nyári
szünetre, Faragó Gábor, a szakács gondoskodott a finom ételről.
Ekkor jött el a pihenés, a nyaralás ideje! A nyári szünet!
Szeptember 1.-én megnyílt az új tanév. Mi is nagyon örültünk, végre
ismét jöhetünk a rehabilitációs tornára. Gyorsan kellett szervezkedni.
A „Civil nap” szeptember 9.-én Fábián Árpád bemelegítő rehabilitációs
torna levezetésével kezdődik. Nélküle meg se rendeznék a Zichy ligetbe.
Mindig öröm látni, hogy a tagjaink mellé idegenek is beállnak közénk.
Ezzel is felhívjuk egyesületünk tevékenységére, az egészségünk
megőrzésére az emberek figyelmét. Ez a bemutatkozás a civil nap
lényege.
Újra gyorsan kellett szervezkedni, mert a következő hétvégén volt a
„Lecsófőző vigasság”. A belváros felfüstölését részünkről a Balogh család
vállalta magára. A háromféle lecsó készült. Igaz, hogy a zsűri nem
jutalmazta, de a csapatnak nagyon ízlett, mind elfogyott. Az igen
kedvező időben a csapat ismét kitett magáért. Jó volt ismét együtt lenni,
lazulni a 25 főnek.
Szeptember végén kihelyezett tornaóra volt Iszkaszentgyörgyön, Árpi
vezetésével. A Nordic Walking tanfolyamot végzettek megmutathatták
tudásukat, teljesítményüket. A hegytetőn várt rájuk a megérdemelt sült
csirkecomb. Ez egy jó élmény, jó csapatösszetartás volt.
Szeptember 30.-án a „Szív Világnapjára” Rimócziné Katika készült
Várnai Zseni „Szívdobbanás” című versével. Már 10 éve ünnepeljük,
nekünk, szívbetegeknek fontos ez a nap. Készítettünk még kis
szívecskéket és mindenki a „szíves” egyen pólóban ünnepelt, amit az
elkészített fényképek igazolnak Nagy Jánosnak köszönhetően.
Október7-ére hívta meg egyesületünket a Mosonmagyaróvári
Szívesek, a regionális találkozóra. A kisbuszon melyet Németh Sanyi
segítségével vettünk igénybe, 18-an voltunk. A kissé szeles, hideg
időben, jólesett a bemelegítő sportolás, beszélgetés, vizsgálatok, séta
a tó körül és a sült csülök ebédre. Talán az idén / úgy, mint a
Balatonfürediek/mi is meglátogatjuk délután a SPAT.
A 2025-ös év novemberében sem maradt el a „Nemzetközi
férfinap”. Apró, érdekes ajándékkal viszonozták a márciusi
kedvességet a hölgyek. Az ünnepség fénypontja volt, hogy Arany
Évike felolvasta, Srek Zsuzsanna köszöntőjét: Ti, férfiak! című írását.
A siker nem maradt el.
Az otthonunknak számító Deák iskolában tartottuk a szokásos év-
záró karácsonyi ünnepségünket. A szép számmal összejött csapatunk
igen jól érezte magát. Elnökünk köszöntője után, Baloghné Tóth
Valéria vezetésével az ünnepség megkezdődött. Ady Endre
„Karácsonyi rege” verse után szavalatok hangzottak el. Beszélgetések
alatt Nagy Jánosnak köszönhetően láthattuk a 2025 év események
alatt készült képek összeállítását. Az igen jó hangulatot Török Zoltán
és Bernát István harmonikáinak köszönhetjük! Emlékezetes estével
zártuk az óévet. Áldott karácsonyt kívántunk egymásnak.
Szomorún vesszük tudomásul, hogy az egyesületnek jelenleg sincs
saját orvosa! Mindenki maga intézi a szívproblémáját.
Már nem újdonság, hogy a 2025-ös évben az „Alba Fehérvár”
kosárlabda csapat ügyvezetője, Simon Balázs 10 darab kosárlabda
bérlettel szponzorálja a kosárlabda iránt érdeklődő tagjainkat.
Köszönjük neki!
Köszönetet mondunk a Rockenbauer Csilla vezette könyvelői
irodának, a pontos, precíz könyvelésért.
A köszönet Fábián Árpádnak is jár, aki kibővített tudásával
ugyanolyan lelkesedéssel vigyáz ránk és az egészségünkre, mint
eddig.
Itt említem meg, hogy 2025-ben nem csak a nem fizető tagok miatt,
fogyatkozott az egyesület létszám, hanem utolsó útjára kísértük
Jánosi József és Vathy László tagunkat. Emléküket nem csak a
fényképeken, szívünkben is megőrizzük.
A 2025-ös évet az egyesület nagyon sok munkával, tartalmas
eseményekkel, megelégedéssel zárta, amihez a tagság minden
tagjára szükség volt. Köszönet mindenkinek.
Remélem semmit nem hagytam ki a részletes beszámolómból, ha
hiányzik valami esemény, kérlek benneteket szóljatok. Pótoljuk.
Kérem a tisztelt közgyűlést, hogy kézfeltartással fogadja el a szakmai
beszámolómat, mely elfogadás után a honlapon is elérhető lesz.
Köszönettel: Kutiné Gelley Mária
Székesfehérvár 2026. április 08.
